Miałem o tym napisać już jakiś czas temu, jednak jakoś nie miałem na to czasu itd. a temat dość istotny – hosting, na którym stoi PureDev. Ku rozpaczy Tomusia, nie robiłem witryny u niego na DreamHoście (mimo iż DH generalnie prezentuje się bardzo przyzwoicie), tylko pozwoliłem sobie skorzystać z porady Redzia (tu wielkie dzięki dla niego:)) i wybrać ofertę Webio.

Co mnie przede wszystkim skusiło?  Obecność ASP.NET, także w najnowszej wersji, oraz dostępny PHP, 2 bazy danych (MySQL i SQL Server 2008) i to wszystko w przystępnej cenie. Więcej szczegółów na stronie Webio :) Minęło już trochę czasu od momentu założenia tam konta i jak na razie jestem bardzo usatysfakcjonowany tym rozwiązaniem. Był co prawda niewielki problem z Google Apps, ale dało się go łatwo rozwiązać (ach te literówki we wpisach DNS xD). Swoją drogą może się komuś przydać: Pełne ustawienia domeny dla Google Apps.

Kilka innych plusów: szybka odpowiedź na mejle, DotNetPanel, okres próbny, a ponadto nie zaobserwowałem jakichś większych awarii czy problemów z dostępem. Generalnie do niewielkich-średnich zastosowań oraz do nauczenia się ASP.NET i ASP MVC, czy też zabawy z tymi technologiami Webio wydaje się być idealne. I serdecznie ten hosting wszystkim zainteresowanym polecam :) A tak swoją drogą, to naprawdę trudno obecnie znaleźć dobry hosting, który obsługiwałby ASP.

O darmowym to już nawet nie mówię (chociaż był kiedyś czeski ASPWeb, ale był po czesku, co dla nieznających języka mogło być poniekąd problemem:)). Co ciekawe, jakiś czas temu była możliwość “pobawienia się za free” nowym IISem i ASP dzięki HostedWindows, ale to zamiast zachęcić mocno mnie wtedy odrzuciło (przede wszystkim z powodu HELMa – panelu administracyjnego, który tam został wykorzystany. Do tej pory śni mi się po nocach w najgorszych koszmarach). Trochę się rozpisałem jak na krótką notkę o wybranym hostingu, ale co tam :)