Ostatnio przeglądałem sobie programy jakie mam zainstalowane, bo trochę mnie zainteresowało czym była łatka Windows Live, która sama łaskawie się zainstalowała przez Windows Update i znalazłem właśnie ten tytułowy programik. Poza nim jest jeszcze dostępny Windows Live Mail do obsługi poczty (całkiem przyzwoity muszę rzec), z którego trochę pokorzystałem i faktycznie było miło.

Jednak z racji, że nie korzystam z założenia z programów tego typu to dalej się nim nie interesowałem (webowy interfejs gmaila jest i tak lepszy), ale z Writerem to już inna bajka. Windows Live Writer służy do zamieszczania postów na blogach i do prostego zarządzania nimi. Niby trywialne i niepotrzebne, skoro każdy praktycznie blog udostępnia swoje (na ogół całkiem niezłe) webowe panele administracyjne. Jednak w sytuacji, gdy ma się powiedzmy więcej niż jeden blog to zamieszczanie wpisów na obydwu może być cokolwiek uciążliwe (mi to nie straszne, ale znajdą się pewnie osoby, które publikują w kilku miejscach swoje wypociny) może się to okazać przydatne.

Co ciekawe, jak chcę coś zamieścić to nie muszę się nigdzie logować, włączać żadnych admin paneli (a ten WordPressowy jest dość rozbudowany) przez co cały proces publikowania jest szybszy i przyjemniejszy; w szczególności gdy ma się 1-mbitową radiówkę. W każdym razie Live Writer to niesamowite narzędzie – po Windows 7 kolejna rzecz jaka się Microsoftowi udała. Lekkie, przyjemne, z supermagicznym auto podglądem zmian i do tego współpracujące dobrze z WordPressem :) PS. Ten i poprzedni post właśnie przez Writera są dodane :)